ניתוח שפתי הפות

בעוד שחלק גדול מהאנשים לא מפסיקים לדבר על ניתוחים להגדלת החזה והשפתיים בזמן שתיית כוס קפה בעבודה, רובנו מתביישים לדסקס על ניתוחים אחרים, כגון ניתוח שפתי הפות. במאמר זה נדבר על ניתוח שפתי הפות, נסביר למי הוא מתאים ובאיזה מקרים כדאי לעשות את הניתוח.

ניתוח שפתי פות

בזמן ששיחות על הגדלת או הקטנת החזה הפכו כבר לחלק מהשגרה היומית שלנו ותמיד ניתן לשמוע קולגות בעבודה מדברים על זה, הנושאים של ניתוח שפתי פות וניתוח להצרת הנרתיק נשארו להיות סוג של ה"נושאים האסורים" שחלק גדול מהאנשים מתביישים לדבר עליהם. עם זאת, מדובר על ניתוח נפוץ יחסית שעקב "אי נעימות" לדבר עליו, אנשים מחפשים מידע בנוגע לניתוח זה באינטרנט ומנסים לשאוב משם כמה שיותר אינפורמציה ותשובות לשאלות הרבות שעולות בראשם.

אז קודם כל, הניתוח מתאים למתבגרות ונשים מעל גיל 15. הסיבות לביצוע הניתוח יכולות להיות גם רפואיות וגם אסתטיות. יותר ויותר נשים בוחרות לעבור את הניתוח מטעמי נוחות ויופי. הסיבות לכך כוללות שינוי נורמות וערכים תרבותיים וחברתיים המשפיעים על תפיסת ההופעה החיצונית ועל אידיאל היופי של בגירים ושל קטינים גם יחד.

לדוגמה, ישנן מתבגרות שמתלוננות על צורת שפתי הפות שלהן ומרגישות חסרות בטחון כאשר הן לובשות בגדים צמודים. במקרה זה, לאחר התייעצות וקבלת אישור מרופא מומחה, ניתן לפתור על הבעיה באמצעות ניתוח שפתי הפות.

כמו כן, הסיבות לעבור את הניתוח יכולות להיות גם רפואיות, כמו במקרה של נשים שעברו לידה וצורת הנרתיק ושפתי הפות לא חזרו למצבם המקורי. הדבר יכול לגרום לבעיות רציניות בחיי המין.

האם מדובר בניתוח כואב?

כיום ישנן טכניקות כירורגיות המאפשרות לצמצם בצורה משמעותית את הצלקות בשולי השפתיים ולהפחית כאב. חלק מהרופאים מזריקים חומרי אלחוש מקומיים לאחר הניתוח כדי להקל עוד יותר על הכאבים. בנוסף, ניתן ליטול תרופות לשיכוך כאבים, שנמכרות ללא צורך במרשם רופא.

תקופה לאחר הניתוח

אחת השאלות החשובות שנערות ונשים רבות מוטרדות ממנה, היא תקופת ההחלמה. חלק גדול מהנשים מפחדות שלא יצליחו לחזור לשגרה תקופה ארוכה לאחר הניתוח. אין מה לחשוש מכך כלל, משום שהניתוח אינו מסוכן וניתן לחזור לחיי השגרה (בית הספר, עבודה) מיד לאחר הניתוח.