ניתוח מחיצות אף

אחד הניתוחים הפופולריים ביותר שנעשים היום בקרב אנשים עד גיל 35, הוא ניתוח מחיצות אף. במאמר זה נסביר על ניתוח זה, השלכותיו, למי הוא מתאים וכמה זמן נמשכת ההחלמה לאחר הניתוח.

מהו ניתוח מחיצות אף?

למרות שהניתוח מבוצע לרוב בקליניקות לאסתטיקה, מדובר דווקא על צורך שנובע עקב בעיה רפואית.

מחיצה באף, היא חלק אשר מחלק את האף שלנו לשני חללים כמעט שווים. אם נבדוק את הסטטיסטיקה לפי מחקרים שבוצעו בשנת 2017, כ85 אחוז מהאוכלוסיה הינם בעלי מחיצת אף עקומה. הבעיה נוצרת כאשר הסטייה מתחילה להפריע לנשימה סדירה והאדם תופס את עצמו שוב ושום מתקשה לנשום. במקרים אלה, לאחר בדיקות מקיפות והמלצת הרופא, מתקבלת ההחלטה לבצע ניתוח מחיצת אף.

כיצד מתבצע הניתוח?

הניתוח עצמו הינו מהיר ונמשך כ- עשרים עד שלושים דקות עם הרדמה מקומית או מלאה (על פי בקשת הלקוח). אם מדובר על לקוח שחושש מניתוחים ופוחד מדם, מומלץ לעשות את הניתוח תחת הרדמה מלאה על מנת למנוע תזוזה של המטופל בזמן התהליך.

החלמה

לאחר הניתוח, תצטרכו להרכיב תחבושת על האף למשך מספר ימים. כמו כן, אם הינכם רגילים ללכת לחדר כושר לפחות שלוש פעמים בשבוע, תצטרכו להימנע מכך בשבועיים שלאחר הניתוח ולהמתין עם כל פעילות גופנית.

בכל הנוגע לחזרה לשגרה – אם מדובר על עבודה משרדית, ניתן לחזור אליה כבר לאחר כשלושה ימים, עם זאת את ההחלמה המלאה ואת התוצאות הסופיות של הניתוח תרגישו רק לאחר כחודשיים, לאחר שכל הרקמות יתחדשו.

לסיכום,

אם הינכם סובלים מבעיית נשימה עקב מחיצת אף עקומה, מומלץ לא לחשוב פעמיים ולבצע ניתוח מחיצות אף – זאת, כמובן, לאחר בדיקה והתייעצות עם מומחה.