ניתוח הרמת חזה

על טעם וריח אין להתווכח – לכל הגברים והנשים יש עדיפות שונה לגודל החזה. חלק מהאנשים אוהבים חזה גדול, כאשר חלק אחר מתחברים לחזה קטן יותר. עם זאת, יש דבר שאינו בר וויכוח וזו צורה יפה של החזה. במאמר זה נדבר על ניתוח הרמת חזה.

מתי עושים ניתוח הרמת חזה?

בחלק גדול מהמקרים, מבצעים ניתוח הרמת חזה מסיבות אסתטיות, כאשר החזה נראה נפול לאחר לידה או באופן טבעי. מומלץ לעבור את הניתוח לא לפני גיל 18.

כמו כן, לפני שאתן מחליטות לעשות ניתוח הרמת חזה, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה, כוון שישנם מצבים, בהם הרופא ימליץ לכן להמתין עם הניתוח או לא לעבור אותו כלל. לדוגמה, אם ילדתן לא מזמן וכעת אינכן מרוצות מצורת החזה שלכן, חשבתן המון על הניתוח ואתן ממש רוצות לעשות אותו, אך מתכננות ילד נוסף בקרוב. במקרים זה, ככל הנראה, הרופא שתתייעצו איתו, ימליץ לכן לחכות עם הניתוח ולבצע אותו לאחר הלידה השנייה.

חשוב לא לשכוח לגבי סיכונים ומצב בריאותי, את כל אלו רופא מקצועי ידאג לבדוק על פי ההיסטוריה הרפואית שלכן.

מה קורה בזמן הניתוח?

במהלך הניתוח, מסירים עודף עור, מרימים ומעצבים את החזה לצורה הרצויה. במקרים מסוימים, הרופא יצטרך להשתמש בשתל סיליקון, בהתאם למה שהוחלט יחד עם המטופלת עוד לפני הניתוח.

משך הזמן הממוצע להחלמה לאחר הניתוח הוא כשבועיים. בימים הראשונים מומלץ לא לבצע תנועות חדות מדי או לעסוק בפעילות גופנית כלשהי (ריצות, חדר כושר וכו'). כמו כן,  עלולים להיווצר שטפי דם וכאבים באזור החזה – ניתן לבקש מרשם למשככי כאבים אצל הרופא המטפל.

את התוצאה הסופית ניתן לראות רק לאחר כשלושה חודשים, לאחר שכל רקמות העור יבנו מחדש.