ניתוח הקטנת חזה

למרות הפופולריות הגדולה של ניתוח להגדלת החזה, גם ניתוח להקטנת החזה הינו נפוץ מאוד. נשים רבות מחליטות לעבור ניתוח זה עקב שדיים גדולים מדי שמפריעים להתנהלות היומיומית. עקב משקלם הרב, הינם גורמים לכאבי גב כרוניים ולאחר תקופה, החזה הופך להיות נפול ובעל מראה לא אסתטי. במאמר זה נסביר על ניתוח הקטנת חזה, באיזה מקרים ניתן לעשות אותו ובמה זה כרוך.

ניתוח הקטנת חזה בעד ונגד

בזמן שהרבה נשים מפנטזות על חזה גדול ושופע, ישנן כאלה הסובלות ממנו וחולמות על ניתוח להקטנת החזה. ניתוח זה מומלץ בעיקר לנשים שהשדיים מפריעים להן לתפקוד היומיומי וגורמים לכאבי גב, דלקות, עקמת ועוד.

חשוב להבין כי מדובר על ניתוח לא פשוט והינו נמשך כ3 שעות תחת הרדמה כללית.

במהלך הניתוח, מוציאים חלק מרקמות השד, מסירים עודף עור, מרימים את החזה וממקמים את הפטמה. ישנן שיטות שונות לבצע את הניתוח, לכן חשוב להתייעץ לפני עם רופא מקצועי שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. לדוגמה, בחלק מהמקרים מומלץ להרים את החזה בנוסף להקטנה ולעתים יש צורך להוסיף גם שתל של סיליקון.

החלמה

מספר ימים לאחר הניתוח, יכול להופיע כאב קל שניתן לטפל בו באמצעות משככי כאבים. מעבר לכך, ניתן לחזור לשגרה כבר כשבוע אחרי.  אם אתן אוהבות להתאמן בחדר כושר באופן קבוע, בחודש הראשון מומלץ להימנע מפעילות גופנית והרמת משקולות.

ההחלמה לאחר הניתוח הינה מהירה יחסית – עם זאת, בימים הראשונים תצטרכו ללכת עם תחבושות ולנסות לעשות כמה שפחות תנועות חדות שיגרמו לתחושת כאב קטנה. מעבר לכך, אם הניתוח בוצע בצורה מקצועית ולא היו שום סיבוכים במהלכו, תוכלו לחזור לשגרה במהרה.