ניתוח הצמדת אוזניים

לכולנו יש משהו קטן במראה שמציק לנו ולעתים, אנו חולמים לשנות את הדבר הקטן הזה ולהרגיש בטחון עצמי מלא מבלי להתבייש בשום דבר. למזלנו, עם הטכנולוגיות המתקדמות ואין סוף אפשרויות שקיימות היום בשוק האסתטיקה, ניתן לשנות ולשפר כמעט כל דבר. במאמר זה נדבר על ניתוח הצמדת אוזניים.

מה זה ניתוח הצמדת אוזניים ?

כפי שכבר הצלחתם להבין מהכותרת, מדובר על ניתוח קליל יחסית שבאמצעותו האפרכסת (אוזן חיצונית) מוחזרת בצורה עדינה ומקצועית אל המקום הטבעי שלה ונמצאת במרחק של עד כעשרים ס"מ מהראש.

הטיפול מבוצע בעיקר מסיבות אסתטיות ולעתים רחוקות עקב סיבות רפואיות.

למי מתאים הניתוח?

אוזניים בולטות יכולות להשפיע על הבטחון העצמי ואנשים רבים, הסובלים מבעיה זו, מנסים להסתיר את האוזניים בכל צורה אפשרית – החל מהארכת השיער ועד לרכישה של אוזניות גדולות המסתירות את האוזניים באופן מלא. ניתוח הצמדת אוזניים מתאים לכל מי שסובל מבעיה אסתטית זו. ילדים רבים בגילאי 4-6 עוברים ניתוח זה טרום בית הספר. זאת משום שההורים חוששים כי אוזניים בולטות מדי יכולות לגרום לבעיות חברתיות בכיתה והינם מעדיפים למנוע זאת מראש על ידי ניתוח פשוט.

כמו כן, גם מבוגרים רבים עוברים את הניתוח, במיוחד לפני תקופה משמעותית כלשהי בחייהם, לדוגמה, הרבה צעירים אחרי צבא קובעים תור לניתוח הצמדת אוזניים משום שהינם רוצים להרגיש בטחון מלא לגבי המראה החיצוני שלהם ואוזניים בולטות לא אפשרו להם להרגיש כך.

החלמה

תהליך ההחלמה מהניתוח הינו קצר מאוד – אם מדובר על ילדים בגילאי 4-6, מומלץ להשאיר את הילד למעקב של יום לאחר הניתוח. אנשים בוגרים שעברו ניתוח הצמדת אוזניים יכולים ללכת הביתה כשעתיים לאחר הניתוח