ניתוח אף

אין זה סוד כי רבים מאיתנו רוצים לשנות משהו קטן במראה החיצוני על מנת להרגיש טוב עם עצמנו ולהעלות את הביטחון העצמי. ניתוח אף, נחשב לאחד הניתוחים הפופולריים ביותר בתחום האסתטיקה. במאמר זה נסביר כיצד עובר ניתוח אף, מהן הסיבות השכיחות לביצוע הניתוח ומה זמן ההחלמה הממוצע.

ניתוח אף – האם זה כואב?

קודם כל, חשוב לדבר על הסיבות בגללן אנשים מחליטים לבצע ניתוח אף – לעתים, מדובר על סיבות אסתטיות בלבד, כאשר האדם מרגיש חסר בטחון לגבי המראה שלו וניתוח אחד יכול לשנות לו את החיים. כמו כן, לעתים, מדובר על המלצה רפואית, כאשר מחיצת האף גורמת לבעיות נשימה.

לא משנה מה הסיבה שבגללה אתם מעוניינים לבצע ניתוח אף, אחת השאלות הראשונות שרוב הפציינטים שואלים הינה: "האם זה כואב?". חשוב להבין כי אנחנו חיים במאה ה-21, כאשר הרפואה מתקדמת מאוד ואף רופא אינו מעוניין לגרום לכאב אצל המטופל שלו.

ניתוח מסוג זה נעשה בהרדמה מלאה, כך שהמטופל אינו מרגיש שום דבר ומתעורר כבר כאשר יש לו "אף חדש לגמרי". כמובן שישנה אופציה לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית, אך אפשרות זאת אינה מומלצת משום שמדובר על חלק רגיש ומרכזי בפנים, כך שהמטופל יכול להתחיל לזוז בפתאומיות ולהפריע במהלך הניתוח.

החלמה

חלק נוסף שמסקרן מטופלים רבים – ההחלמה. אם אי פעם במהלך החיים הייתם מצוננים, כנראה שההרגשה של "אף סתום" מוכרת לכם. זוהי הרגשה דומה מאוד לזאת שלאחר ניתוח אף. כמו כן, יכולה להיות רגישות באזור האף ובחלק מהמקרים הרופא ימליץ לשים גבס על האזור.

לאחר הניתוח הינכם יכולים להמשיך בשגרת חיים רגילה או להשאר מספר ימים בבית עד להחלמה מלאה – הבחירה הינה בידיכם.